O mně

Vědomosti v alternativní medicíně mám již několik let, přesto mnoho cenných zkušeností jsem získala při tříletém studiu na Institutu alternativních studií v Olomouci. Tam jsem se dostala k mnoha oborům, které se s colorterapii, chromoterapii částečně propojují. Ovšem momentálně nejcennější je pro mě vystudovaný obor přímo Color terapeut. Mám tedy akreditovaný certifikát oboru Color Therapy - vydané institucí nadnárodní orgánizace v zahraničí.

Co se týče colorterapie,chromoterapie, tak těmito léčebnými praktikami se už zabývám několik let a stále nacházím další a další pozitivní výsledky jak z fyzického, tak i psychického hlediska. Colorterapie, chromoterapie je metoda stará už několik tisíc let a podle mnoha dokumentů její historie má mnoho pozitivních výsledků. Bohužel postupem času se zapomnělo na její využití a přitom nyní může kladně spolupracovat s metodami v oficiální medicíně. Právě proto bych chtěla tuto metodu znovu "oprášit" aby se nedostala k úplnému zapomnění.

Před nějakým časem jsem se dostala k materiálům Thea Gimbela (což byl jeden z moderních průkopníků dnešní doby léčení barvami a pokračovatelem moderní chromoterapie Edwina D. Babitta, který tak ucelil teorii léčení s barvami). Poznakty v jeho materiálech mě natolik ovlivnily, že se na toto téma stále vzdělávám, shromažďuji různé poznatky a materiály a můžu tak říci, že se tomu věnuji na profesionální úrovni. Zabývám se tedy samostudiem, ale řadu materiálů mám i ze zahraničí. Nedávno jsem dopsala vlastní knihu s názvem "Žijte barevně aneb barvy naši rádci i pomocníci". Dále píšu články do několika časopisů viz. odkaz v menu "Moje vydané články".

Moje specializace je nyní obor chromoterapie - terapie barevným světlem, ale vzdělávám se i v dalším oboru piler terapii. Jsem celkově zastáncem terapie světlem, ať už například i různých biolamp - přesto nepreferuji žádnou konkrétní firmu ani značku. Proto dělám i nezávislé poradenství pro ty, kteří už ji mají nějakou biolampu koupenou, ale někdy neví, jaké barvy správně použít.