Terapie barvami při chřipce

Jak na chřipku s pomocí colorterapie a chromoterapie

 

A je to opět tady. Každý rok přichází zhruba ve stejnou dobu. Určitě jste už zaslechli, že u nás naplno udeřila chřipková epidemie. A při této příležitosti se předhání jedna reklama za druhou na spoustu zázračných léků, samozřejmě chemických léků na rychlé uzdravení. Už jenom to, jak všude slyšíme a vidíme tyto reklamy, tak už jenom to nás může oslabit. Proto jsem se rozhodla sepsat malý manuál jak si pomoci v chřipkovém období pokud nás chřipka zasáhne, aniž bychom museli užívat velké množství chemických léků. Co dělat pro své tělo v tomto období, abychom se stali odolnější? Opravdu se tomu nemůžeme vyhnout?

Každopádně než budete číst dále tento článek, tak bych chtěla uvést na pravou míru, že colorterapie a chromoterapie samotnou chřipku přímo nevyléčí. Tento obor však může přispět alespoň k preventivní či doplňkové základní terapii.

 

Colorterapie není novodobá metoda léčitelů, ale existuje řada dokumentů o využití této metody v dávné historii. Podle starodávných dokumentů se např. horečka léčila tak, že se určité kameny modré barvy rozdrtily na prášek, který se pak přidal do masti, nebo se vyráběla modře solarizovaná voda a tím se potíralo čelo nemocného aby horečka ustoupila. Nebo při kašli se ze zelených kamenů obdobným způsobem dělala mast či výluh a tím se potírala oblast hrudníku, čímž se tak kašel či dýchací potíže zklidnily.

 

Colorterapie a chromoterapie při chřipce:

Za chřipkou stojí oslabené ledviny a do toho přijde bacil. Právě ledviny mají své oslabené období v zimě, nejvíce v měsíci lednu a jejich doba kdy pracují napilno je v době  od 17.00 – do 19.00 hod. a právě v tuto dobu bychom měli o ně více pečovat.

Základní barvy pro posílení ledvin jsou oranžová a modrá. Kdo má hodně oslabené ledviny tak se může stát, že bude mít buď větší touhu vyhledávat modrou barvu, nebo naopak se ji bude více vyhýbat.

 

Barvy při chřipce:

tyrkysová a žlutá barva – obě tyto barvy pročišťují organismus a odvádí z něj bakterie, viry, jedy a škodliviny z těla. Posilují a podporují imunitní systém, který hraje důležitou roli v obranyschopnosti organismu proti infekci

bílá barva – má velice čistící účinek. Napomáhá při virových onemocnění. Vyplavuje špatné nánosy z organismu v průběhu nemoci. V některých případech se právě stává, že člověk po nemoci má větší touhu právě po bílé barvě.

fialová barva – zmiňuji se i o této barvě neboť fialová může zabíjet některé viry a baktérie, což bychom taky mohli částečně použít v colorterapii

 

Důležitá je podpora imunity:

oranžová – podporuje obranyschopnost organismu, aktivuje a posiluje imunitní systém, zvyšuje odolnost organismu a posiluje ledviny. Obzvlášť ochraňuje pak před infekcí například v době chřipek. Je dobré zvýšit příjem oranžových potravin, pití oranžové solarizované vody, užívání oranžové Chromosol essence…

žlutá – rovněž podporuje obranyschopnost organismu a chrání organismus tak, že pročišťuje a odvádí z něj jedy a škodliviny. Žlutá je hlavní barva, která posiluje hlavní detoxikační orgány ledviny a játra. Rovněž žlutá podporuje tenké střevo, které rovněž je spojeno s imunitou. Je dobré zvýšit příjem žlutých potravin, pití solarizované vody, užívání žluté Chromosol essence...

Pamatujte, že sedmdesát procent imunitního systému sídlí ve střevě. Právě tady sídlí základna imunity celého organizmu. Proto bychom si měli svá střeva „hýčkat“. S tenkým střevem je spojená barva žlutá, proto pro posílení tenkého střeva je dobré pít žlutou solarizovanou vodu.

tyrkysová – podporuje obranyschopnost organismu, posiluje tvorbu imunitního systému a pomáhá proti virovým infekcím. Tyrkysová je dobrá, pokud už cítíme, že na nás „chřipka dolehla“.

                                                                                                                                             

Chřipka velice vyčerpává organismus, což někdy může způsobit řadu dalších komplikací. V tomto případě je dobrá tyrkysová barva, která právě pozvolna obnovuje síly při vyčerpání. Především je nutný alespoň několikadenní klid na lůžku. Je dobré mít třeba v zásobě tyrkysovou deku či povlečení, pití tyrkysové solarizované vody, užívání tyrkysové Chromossol essence.

V některých případech je nápomocná i červená barva. Silně posiluje při infekčních onemocnění, aktivuje imunitu. S červenou bychom měli například provádět vizualizace, prodýchávání….takto může zaktivovat imunitu. Nicméně byste si měli dát pozor s touto barvou při horečce, včetně už začínající nebo i tzv. vnitřní horečce.

 

Horečka – Samozřejmě jsou vhodné studené zábaly a k tomu je vhodná i indigo (už na akutní stavy), jinak zklidňuje modrá, tyrkysová, zelená barva. Při horečce je dobré použít i pyžamo nebo ložní povlečení v daných barvách, také koupel v těchto barvách + ostatní metody. Je velice dobré pití solarizované vody, v tomto případě modré, tyrkysové, zelené.

modrá, tyrkysová, zelená – snižují možnou horkost v organismu.

 

Pokud už sáhnete po chemických lécích, tak je třeba posílit játra, a to barvou žlutou. S játry je spojená i barva zelená, ale ta se používá v případě regenerace jater – tedy po dlouhodobém užívání chemických léků.

 

 

Tento seznam není míněn jako náhrada za klasickou medicínu. Je určen jen jako doplňková nebo preventivní léčba.

 

Zpracovala:

Petra Mičulková

 

Prosím, NEKOPÍRUJTE  tento článek bez mého souhlasu na jiné webové stránky. Sepsala jsem to jako návod pro vaši potřebu a využití.

 

Dodatek k článku Terapie barvami při chřipce

Terapie barevným světlem – biolampou

 

Chřipka

Posílit imunitu viz. níže, a k tomu dále podle jednotlivých potíží

Důležité je posilovat ledviny a jim patří barva oranžová. Nejúčinnější je ozařovat oblast ledvin v čase 17.00 – 19.00 hod. oranžovým světlem 10 minut

 

Podpora imunity

Použití biolampy:

Základní program pro posílení imunity je:

oblast jater žlutá, oblast ledvin oranžová, oblast pupku oranžová

(osvětlujeme asi 10 minut, 2x denně)

 

Horečka

Použití biolampy:

modré světlo – oblast čela (10 minut, dle aktuálního stavu ale minimálně 2 x denně)

 

Kašel

Použití biolampy:

Všeobecné účinky:

modré světlo – oblast uzlin z obou stran (10 minut a 2 x denně))

zelené světlo – oblast hrudního koše a oblast celého hrudníku (10 minut 2 x denně)

Jednotlivé potíže:

Potíže se vykašlat – oranžové světlo - oblast hrudního koše (10 minut a min. 2 x denně)

Akutní kašel a dráždivý – zelené světlo – oblast celého hrudníku (10 minut a min. 2 x denně)

Silně akutní a neutichající kašel – indigo světlo – oblast celého hrudníku (10 minut a min. 2 x denně)

Kašel vlhký – oranžové světlo a poté zelené světlo – oblast celého hrudníku (10 minut a min. 2 x denně)

Kašel chronický – oranžové světlo – oblast celého hrudníku (10 minut a min. 2 x denně)

Ve všech případech posílit imunitu: oblast jater žlutá, oblast ledvin oranžová, oblast pupku oranžová (10 minut a 2 x denně)

 

 

Tento seznam není míněn jako náhrada za klasickou medicínu. Je určen jen jako doplňková nebo preventivní léčba.

 

Zpracovala:

Petra Mičulková

 

Prosím, NEKOPÍRUJTE  tento článek bez mého souhlasu na jiné webové stránky. Sepsala jsem to jako návod pro vaši potřebu a využití.